zemes-kasimo-darbai

Tvenkinių kasimas

Vanduo ramina. Dėl to nesiginčija niekas. Prie raminantį poveikį skleidžiančio vandens mes puikiai atsipalaiduojame, ypač besibaigiant rūpesčių ir streso kupinai dienai. Kas yra daug laiko praleidęs ant tvenkinio kranto ir stebėjęs lėtai judančias vandens sroves, tas gerai suvokia, kodėl sparčiai populiarėja tvenkinių kasimas individualiuose soduose. Be jokios žmogaus pagalbos čia natūraliai savo vietą atranda ir gyvūnijos pasaulis: greta tvenkinio visada galite stebėti būrius laumžirgių, varlių ir galybę vandens vabzdžių. Tad tvenkinių kasimas sode turi daug privalumų: vanduo ramina, gerina mikroklimatą ir privilioja naudingų gyvūnų, o teisingai įrengtame tvenkinyje prie pat vandens želia augalai.

Gamtoje tvenkiniai susidaro žemesnėse vietose, todėl ir sode ieškokite sklypo nuolydžio. Tai – idealiausia vieta tvenkiniui. Tvenkinio krantai negali būti aukštesni už už tvenkinį supantį žemės paviršių, jie turi su juo susilyginti ir susilieti. Iškastas žemes reikia išvežti arba išnaudoti: aplink tvenkinį, šonuose, galima padaryti tarsi natūralią nedidelę kalvelę. Prieš kasant tvenkinio duobę, tvenkinio forma pažymima kuoleliais, apribojama virvele. Forma priklauso tik nuo sodo savininko pageidavimų – leiskite sau imptrovizuoti.

Pirmiausiai nuimama velėna. Dalis sudedama į kompostą, kita dalis vėliau prispaudžia plėvelės kraštus. Tvenkinių kasimas profesionaliausiai vyksta tuomet, kai dirba patyrusi komanda. Neturėdami tvenkinių kasimo patirties, netrukus pavargsite, prarasite norą dirbti ir ko gero nuspręsite kasti seklų tvenkinį. Todėl geriausia kreiptis į didelę tvenkinių kasimo patirtį turinčią įmonę, kuri viskuo pasirūpins greitai ir kokybiškai, o Jums tereikės džiaugtis rezultatais, giliu ir puikiai įrengtu tvenkiniu.

Kad vanduo neperkaistų ir kad tvenkinys neužželtų dumbliais, jo gylis turi siekti mažiausiai 80 – 100 centimetrų. Jei tvenkinio forma bus švelni, o kraštai lėkšti, tuomet pakraščiuose puikiausiai tarps daugybė gražių augalų.

Tvenkinio plėvelę geriausia pirkti tik tuomet, kai bus iškasta tvenkinio duobė. Paprasčiausiamatuoti šitaip: būsimo tvenkinio plačiausioje ir ilgiausioje vietoje tiksliai pagal duobės formą nutiesiama virvelė – taip paprasta apskaičiuoti, kokio dydžio plėvelės reikės. Iš visų pusių reikia dar pridėti papildomai po pusę metro.

Jei dar galvojate, ar Jums tikrai reikia tvenkinio, mes patariame: nedvejodami kreipkitės į profesionalią komandą, kuri darbus atliks greitai ir pateisins visus Jūsų lūkesčius. Tvenkinių kasimas soduose populiarėja ne veltui. Juk tvenkinys ne tik skleidžia ramybę aplinkoje, bet ir kuria savitą sodo klimatą: net ir per karščius prie tvenkinio maloniai vėsu. Kur rasite geresnį poilsį?